Гришо е истинска машина! Гордостта на България се класира безапелационно на финала на любимия си турнир – никой не успя да му вземе сет!

7 Dni Plovdiv21.10.20171min4220
Гришо се кефи

Кеф! Гордостта на България – Григор Димитров изигра поредния си великолепен мач на своя любим турнир в Стокхолм и се класира за финала на надпреварата. Гришо надигра италианеца Фабио Фонини с 6:3, 7:6 (2). Двубоят продължи около 90 минути. Негов съперник в спора за трофея ще е победителят от двубоя Хуан Мартин дел Потро и испанския ветеран Фернандо Вердаско. Най-добрият ни тенисист, който влезе в историята като първия българин, класирал се за участие на финалния Мастърс на Топ 8 в Лондон, ще се бори за втора титла от турнира в Стокхолм, където нашето момче гази по безапелационен начин съперниците си. Димитров завоюва първата си значима купа от АТР именно в столицата на Швеция през 2013 год.

В първия сет един пробив се оказа достатъчен за нашето момче да го спечели с 6:3. След петия гейм, когато Гришо водеше с 4:1, изникнаха съмнения, че българинът може да спечели след отказване на съперника. Италианецът поиска медицински таймаут. Няколко минути по-късно  Фонини се завърна на корта и не показа никакви изгледи, че има сериозен здравословен проблем. Вероятно той е изпитал лека умора след вчерашния си тежък трисетов мач на четвъртфиналите срещу американеца Джак Сок.

Втората част протече изключително оспорвано, а Димитров трябваше да покаже най-доброто от себе си за оставане в сета. В крайна сметка класата на Гришо си каза думата и той надигра №27 в световната ранглиста след тайбрек.

Това е четвъртият успех на хасковлията над италианеца в досегашните сблъсъци помежду им. Фонини има две победи срещу Гришо.

Българинът се представя невероятно на специалния за него турнир в Стокхолм, където никой до момента не успя да му вземе сет.Той се класира за трети път в кариерата си до финала на АТР 250 надпреварата в шведската столица.