Дунав и Ботев спукаха топката! Драконите спряха победния полет на канарчетата

7 Dni Plovdiv20.10.20171min810
Дунав - Ботев Пд

Раздираният от проблеми и скандали Дунав прекрати победната серия на Ботев. Драконите и канарчетата спукаха топката на градския стадион в Русе и приключиха 0:0. И двата тима могат да съжаляват, че не успяха да спечелят трите точки, но чистите голови положения в мача се брояха на пръстите на едната ръка. Така Ботев не успя да постигне за седми път в историята си 5 поредни победи в първенството. Русенци се пребориха за първа точка от 4 мача, въпреки че са без постоянен старши треньор след напускането на Веселин Великов.

Ботев започна мача устремно и още в 43-ата секунда Неделев се озова на стрелкова позиция, но стреля в ръцете на Антонов.В 18-ата мин. домакините пропуснаха отличен шанс да поведат. Първо Марин изби от голлинията шут на бившия играч на Локо Бирсент Карагарен, а след това бившето канарче Божидар Васев също не уцели целта.До почивката двата тима не успяха да създадат кой знае какви чисти положения за отбелязване на попадения.

След почивката Николай Киров направи принудителна промяна, като на мястото на Ндонгала влезе Афонсо. В 57-ата мин. Карагарен отново се размина на косъм да торпилира жълто-черните, след като шутът му премина на сантиметри в аут. Канарчетата опитваха на стигнат до петата си поредна победа в шампионата, но рядко съумяха да създадат главоболия на съперника. Неделев направи фрапантен пропуск след чудовищна грешка на Шопов, който му подари топката. Тошко напредна мощно, влезе в пеналта, но би слабо и не затрудни Антонов. Малко преди края стражът на русенци отрази удар на Неделев от фаул.