Ботев изпусна 10 от тим на Чандъров

7 Dni Plovdiv19.10.20171min420
Ботев U19 - СептемвриU19

Ботев и Септември завършиха наравно 2:2 в среща от 11-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят се игра на естествен терен №1 на базата на „канарчетата“ в „Коматево“.
„Жълто-черните“ могат много да съжаляват за това, че не спечелиха мача, тъй като водеха в резултата малко преди края. Гостите бяха дошли в Пловдив с ясната цел да рушат играта и заложиха на агресивни действия и изключително много фалове, с които нарушиха ритъма на ботевистите.
В 14-ата минута Мартин Татаров получи извеждащо подаване и остана сам срещу вратаря, но се засуети и стреля от малък ъгъл в аут. 5 минути по-късно Евгени Димитров намери Мартин Татаров, който добре овладя и стреля, а кълбото мина високо над целта.
В 28-ата минута „жълто-черните“ комбинираха по най-добрия начин и Мартин Татаров бе изведен сам срещу вратаря, пусна кълбото покрай него и стреля, а защитник от голлинията изби, предотвратявайки сигурен гол. В 36-ата минута центриране отдясно бе избито от защитата на Ботев и нападател шутира от 15 метра със странична ножица, но покрай вратата.
В 42-ата минута Рангел Рангелов спаси опасен удар по посока вратата на „канарчетата“. В 44-ата минута топката попадна във вратата на Септември, след като Мартин Татаров отблизо засече центриране отдясно, но страничният съдия вдигна много спорна засада.
Второто полувреме стартира с ранен гол за Септември. В 53-ата минута Йордан Тодоров получи топката след лошо изчистване на защитата на „жълто-черните“ и с удар под гредата се разписа за 0:1.
В 58-ата минута гостите изпълниха тъч, защитата на „канарчетата“ заспа и играч в „бордо“ отправи остър диагонален удар, който мина покрай вратата. В 67-ата минута Крис Добрев напредна и пусна надясно към Милен Златков, който остана очи в очи с вратаря на Септември, но стреля над вратата.
Само няколко секунди по-късно резултатът бе изравнен, след като Милен Златков пусна към Димитър Богданов и нападателят на празна врата не пропусна – 1:1. В 72-ата минута Здравко Жилов засече центриране отдясно, но над вратата.
Така се стигна до 76-ата минута, когато Ботев стигна до пълен обрат с феноменален гол на Здравко Жилов. Атакуващият футболист получи топката отляво по атаката на „жълто-черните“, преодоля трима защитници на гостите и останал срещу вратаря на Септември стреля, а бранител се хвърли на шпагат, но въпреки това топката влетя във вратата за 2:1.
В 84-ата минута серията от брутални влизания в краката на играчи на „канарчетата“ логично доведе и до червен картон за бранител на гостите. При последвалия свободен удар топката бе изсипана в наказателното поле на Септември, играчите на столичния тим организираха бърза контраатака и нападател останал сам срещу Рангелов изравни – 2:2.
До края на срещата момчетата на Тодор Киселичков опитаха да натиснат своя съперник, но така и не стигнаха до чиста ситуация за трети гол. По този начин Ботев се изкачи на второто място във временното класиране с актив от 23 точки.