Мракът в Коматево не спря полета на канарчетата! Ботев излъга 10 от Верея и засия в Топ 4

7 Dni Plovdiv16.10.20171min570
Ботев Пл-Верея58

Ботев продължи успешната си серия в първенството. Хората на Николай Киров – Белия сразиха трудно с 1:0 сензацията в шампионата Верея на базата си в Коматево. Гаф с осветлението беляза двубоя, който се наложи да бъде прекратен за 7 мин в края на първото полувреме. В герой за канарчетата се превърна резервата Стивън Петков, който реализира скъпоценното попадение, с което Ботев излезе на четвърто място във временното класиране, изпреварвайки именно старозагорци. Гостите завършиха двубоя с 10 души, след като точно преди почивката червен картон получи Здравко Илиев.

Ботев осъществи домакински натиск в началните минути, но той се оказа безрезултатен. До най-чистото положение за канарчетата се стигна в 25-ата мин., когато след удар на Юсеин, Сюлеймани изчисти от голлинията.  След това Аргилашки отрази удари на Неделев и Бризола. В 33-ата мин. един от прожекторите угасна и видимостта на терена драстично намаля. В 35-ата мин. гостите едва не откриха резултата след удар на Фенуш, който срещна страничната греда. Реферът Николай Йорданов реши да прекрати двубоя в 37-ата мин. заради проблема с осветлението. Гафът бе отстранен след 7 минути и играта се поднови. В 4-ата мин на добавеното време на първата част Верея остана с човек по-малко на терена. Здравко Илиев получи втори жълт картон в рамките на 10 минути и пое преждевременно към съблекалнята.

Второто полувреме започна едва след като съдията Николай Йорданов се увери, че осветлението на базата работи с пълен капацитет. Канарчетата така и не успяваха да намерят път към мрежата на гостите. В 67-ата мин. и късметът се усмихна на жълто-черните и се стигна до гол във вратата на старозагорци. Реализира го резервата Стивън Петков,който се пребори с Бен Джемия в пеналта след сваляне с глава на Неделев, след което от 10 метра матира Аргилашки – 1:0. Малко след това стражът на гостите спаси удар на Неделев. До края канарчетата продължиха да доминират, но не съумяха да отбележат втори гол.