Марица се сбогува с Коматево с бой по Локомотив, но от Горна

7 Dni Plovdiv13.10.20171min1750
Радост след гол на Марица

Марица тресна с 3:1 Локомотив (Горна Оряховица) в среща от 11-ия кръг на Втора лига. Възпитаниците на треньора Стоян Димитров постигнаха успеха на базата на Ботев в Коматево, където домакинстват от началото на сезона във втория ни ешелон. Този двубой най-вероятнно ще бъде последният, в който жълто-сините ще приемат съперниците си на „Футболен комплекс Ботев 1912“. В герои за родния клуб на Христо Стоичков се превърнаха Димитър Юруков , Свилен Щерев и резервата Рангел Игнатов. За тима от Горна Оряховица се разписа бившият нападател на Ботев Деян Христов – Терминатора. Гостите от Горна завършиха двубоя с 10 души, след като вратарят им Ивайло Крушарски получи червен картон в средата на второто полувреме, а под рамката застана защитникът Мариян Иванов, на когота пловдивчани зашиха две от попаденията си. Изявите на талантите на Марица, където се обиграват и немалко кадри от школата на канарчетата, под лупа следеше треньорът на Ботев Николай Киров – Белия.
Пловдивчани започнаха по-добре мача и владееха инициативата на терена. По-добрата им игра донесе желания ефект в 39-ата мин. Тогава Димитър Юруков изведе Марица напред в резултата. Той матира вратаря Крушарски, озовал се сам срещу него след перфектен извеждащ пас на Венцислав Гюзелев.
Двубоят продължи в същото русло и след почивката. В 65-ата мин. гостите останаха с човек по-малко на терена, след като стражът им Ивайло Крушарски извърши нарушение срещу откъсващия се Венци Гюзелев извън наказателното поле и директно видя картона с червен цвят от рефера Ивайло Стоименов. Маричани се възползваха максимално от тази ситуация и удвоиха преднината си. Горнооряховци нямаха право на повече смени и на вратата застана защитникът Мариян Иванов, който през лятото изкара неуспешни проби в пловдивския Локомотив.Свилен Щерев вкара за 2:0 от отсъдения фаул. Изненадващо гостите се върнаха в мача в 72-ата мин. чрез попадение на Деян Христов. Пет минути преди края резервата Рангел Игнатов подпечата крайния успех за Марица, вкарвайки за 3:1, озовал се сам срещу стража на Горна.