Ботев се подигра със Септември, Виана попиля столичани с 4 гола! Жадното остана на сухо и се скри от срам и от цветущите гаври на бултрасите

7 Dni Plovdiv12.10.20171min1300
Ботев Пл-Септември14

Ботев разби само с 5:0 новака Септември в отложен мач от четвъртия кръг на Първа лига, проведен на базата в Коматево. Така канарчетата влязоха с гръм и трясък в Топ 6. В Коматево се развихри истинска бразилска самба с главен герой Фернандо Виана. Бразилският таран на жълто-черните избухна с  4 гола, с което сметката му  началото на сезона набъбна до 9 попадения. Дуде Ндонгала също записа името си сред голмайсторите. Ботев тотално доминираше над съперника, а футболистите на Николай Киров правеха каквото си искат на терена срещу възпитаниците на Николай Митов. По този начин Жадното не само, че не си отмъсти на бултрасите, които го изгониха най-позорно от клуба преди 13 месеца, а потъна в земята от срам. Феновете на жълто –черните съвсем очаквано превърнаха престоя на специалиста на базата в Коматево в истински ад, неспирайки да отправят към него най-различни цветущи реплики и подигравки.

Домакините натикаха съперника в неговата половина още след първия съдийски сигнал на Волен Чинков. В 6-ата мин. Ндонгала тресна напречната греда след удар от фаул. Само 120 секунди по-късно французинът поиска дузпа, но не получи такава. Неизбежното се случи в 25-ата мин., когато жълто-черните разпечатаха вратата на столичани. Виана откри резултата с глава след центриране на Ндонгала, който до този момент не успяваше да порази мрежата на съперника. До почивката не паднаха повече попадения.

През втората част канарчетата се развихриха, а опасностите пред вратата на Янко Георгиев зачестиха. Жълто-черните си играеха на котка с мишка със съперника. В 54-ата мин. оставеният на резервната скамейка Неделев се появи на мястото на Афонсо. Ндонгала ознаменува отличната си игра с попадение в 57-ата мин., с което удвои преднината на своите. Той вкара за 2:0 с мощен диагонален шут. Само 6 мин. по-късно Ботев вече водеше класически след второто попадение мача на Виана, който бе във вихъра си. В 73-ата мин. бразилецът оформи хеттрика си за 4:0. Той завърши перфектно отличен пас на резервата Марин.  В 84-ата мин. Виана довърши Септември с четвърти гол на актива си за крайното 5:0. Отново му асистира левият краен защитник.