Излагация! България се отърва от пълен резил в Люксембург!

7 Dni Plovdiv10.10.20171min3170
национален отбор на България

България продължи с неубедителното си представяне като гост в официалните мачове. Възпитаниците на Петър Хубчев изнесоха изключително слаб двубой  срещу Люксембург в последната  си среща от квалификационния цикъл за Световното в Русия догодина и стигнаха само до 1:1. Домакините от Херцогството поведоха с гол от съблекалнята на Тил, а с много мъка трикольорите се добраха до хикса чрез попадение на Ивайло Чочев.  Трябва да сме благодарни, че футболистите на Люксембург пропиляха още няколко изгодни положения пред нашата врата.  След почивката българите, които може би подходиха и прекалено лежерно в този мач заради липсата на интрига, все пак загатнаха за потенциала си.  След този двубой продължи и трагичното представяне на България като гост в квалификации, в които нямаме победа от 28 месеца. За първи път в историята пък  трикольорите си тръгнаха от Люксембург без пълен успех. Така България завърши на четвърто място в Група А с актив от 13 точки.

Звездата на Ботев Тодор Неделев започна като титуляр във втори пореден мач на националния отбор на България. Домакините от херцогството ни изненадаха още в 3-ата мин. на двубоя. Те се възползваха от грешка в нашия състав и откриха резултата чрез Оливие Тил, който матира Пламен Илиев с шут от границата на пеналта, рикоширал в защитник на трикольорите. Възпитаниците на Петър Хубчев взеха инициативата, но така и не стигаха до изравняване. Вместо това едва не се стигна до ново попадение в нашата врата в 27-ата мин., когато домакините на четири пъти подред пробваха шутове към вратата на Пацо Тигъра, но за наш късмет не успяха да вкарат. В края на полувремето отново ни се размина, след нови два пропуска за Люксембург.

Чак в 55-ата мин. гостите отправиха първия си опасен удар. Нанесе го Ивайло Чочев с глава, но вратарят Жубер улови топката. 13 мин. по-късно именно халфът на Палермо изравни, след като този път ударът му с глава се оказа неспасяем за стража на домакините.  В 89-ата мин. България предяви претенции за дузпа заради игра с ръка на защитник на Люксембург след центриране на Неделев, но съдията не видя нарушение на правилата. До края трикольорите така и не успяха да се доберат до победата в поредния разочароващ мач като гости, който изнесоха.