Историческа победа за Евроколеж! Колежани разбиха с 8:0 Верея в Стара Загора

7 Dni Plovdiv08.10.20171min500
Евроколеж - Верея 2 в Стара Загора

Разгромна победа с 8:0 като гост записа съставът на Евроколеж над дубъла на Верея Стара Загора. След няколкото тежки загуби в началото на сезона колежани на свой ред победиха и записаха най-голямата си победа в Трета лига. С хеттрик за пловдивчани се отличи капитанът Георги Куртев, а по веднъж се разписаха Йордан Мегенов, Николай Николов, Николай Бончев, Димитър Янчев и Сезгин Четин.

В първите минути на срещата домакините имаха шанс на два пъти да застрашат Апостол Стоянов. След това колежани взеха положението в свои ръце. Първият гол падна в 17 минута. Тодор Тимонов изпълни углов удар от ляво на Ростилав Златков. Юношата Йордан Мегенов се извеси над всички и с глава прати топката в горния десен ъгъл за 0:1. Юношата на колежа вкара своя пети гол при мъжете.

След десет минути капитанът на колежани Георги Куртев вкара два бързи гола. Първо играещият треньор Тодор Тимонов с далечен пас от ляво намери нападателя в наказателното поле, който с удар от въздуха прати топката в мрежата – 0:2. В следващата атака Мегенов беше изведен сам срещу Златков. Вратарят спаси удара на нападателя, но Куртев добави топката в мрежата за 0:3. В 40 минута Серафим Михайлов беше фаулиран в наказателното поле и съдията Красимир Георгиев посочи бялата точка. Дузпата реализира Николай Бончев – 0:4. След три минути се разписа и Николай Николов с удар от дъгата – 0:5. Веднага след подновяването на играта колежани вкараха нови два гола. Първи Куртев в 47 минута оформи своя хеттрик с красиво изпълнение от фаул. След това Димитър Янчев вкара за 0:7 след извеждащ пас на Серафим Михайлов в 48 минута. Осмото попадение вкара Сезгин Четин в 76 минута. С този успех пловдивчани събраха 13 точки и се изкачиха на 11-то място. Следващият кръг Евроколеж приема Арда Кърджали.