Ботев на косъм да се изложи срещу Марица, бивш вратар на канарчетата отне победата на кършиякалии

7 Dni Plovdiv06.10.20171min1080
Ботев Пд - Марица - контрола

Ботев и Марица завършиха 2:2 в поредната контрола помежду си, проведена на базата в Коматево. Това е третата проверка на канарчетата срещу съгражданите, които играят ролята на техен сателит в рамките на три месеца. За сефте двата тима извъртяха хикс. До ремито обаче се стигна доста драматично, след като жълто-сините водеха с 2:0 до 85-ата мин., но канарчетата успяха да стигнат до равенството. Треньорът на Ботев Николай Киров изхаби доста нерви, особено през първото полувреме. Осем основни футболисти на жълто-черните не взеха участие в спаринга заради различни причини.

Кършиякалии явно бяха по-мотивираният тим. Неслучайно в 32-ата мин. те излязоха напред в резултата чрез бившия възпитаник на школата на канарчетата Венцислав Гюзелев, който се възползва от грешка в отбраната и озовал се сам срещу Кайзер, не сгреши. Три минути преди почивката бившият футболист на Ботев Костадин Дяков удвои преднината на Марица след удар с глава.

След подновяването на играта Стивън Петков прати топката в мрежата на кършиякалии, но попадението бе отменено заради засада. Преди почивката не бе признат още един гол за канарчетата. Лош късмет пък застигна резервата Тасев, който напусна терена контузен. Ботев се върна в мача в 85-ата мин., когато Юлиано матира Николов с шут от над 20 метра. Секунди преди края стражът на Марица, който е бивш вратар и на канарчетата, допусна да бъде изненадан и Ботев стигна до 2:2. Афонсо центрира безобидно, но Николов не успя да укроти топката и тя влезе в мрежата му.

Освен националите Тодор Неделев и Цветомир Панов, спаринга пропуснаха още Балтанов, Юсеин, Ндонгала, Виана, Димов и вратарят Чворович.

Ето и съставът на канарчетата: Кайзер, Минев, Димитров, Марин, Юлиано, Меледже, Апостолов, Афонсо, Стоянов, Петков, Добрев

Като смени влязоха: Симеонов, Калчев, Тасев