Невиждан скоро брутален скандал по родните терени! Бият футболист на сателита на Локо и съдия! Налагат и оператор, не му дават да заснеме грозните сцени

7 Dni Plovdiv01.10.20171min2370
Скандал на Сливнишки герой - Рилецо

Изключително грозни сцени белязаха победата на Рилски спортист над Сливнишки герой като гост с 2:1, в среща от 9 кръг на Югозападната Трета лига, съобщава samokov365.com. Петко Петков отбеляза и двата гола за „Рилски“ в 61-та и в 80-та минута. Именно той се превърна в жертва след края на срещата, когато беше свален на земята и бит от пет души, футболисти и част от публиката на Сливнишки герой пред погледа на делегата на мача. Двубоят се охраняваше от трима души, които не се справиха със задачата си и допуснаха да се стигне до бруталните сцени. В опит да заснеме случващото се пред съблекалните, оператора на гостите бе ударен  и направен опит да му бъде изтръгната камерата от ръцете, дело на публиката от Сливница.

7DniPlovdiv.bg припомня, че през миналата година Рилски Спортист влезе в ролята на сателит на пловдивския Локомотив. Между двата клуба започна да се провежда сътрудничесто, като собственикът на смърфовете доведе за треньор Войн Войнов именно от отбора от Самоков. Към момента от „Лаута“ не са коментирали темата дали и през този сезон продължава сътрудничеството с Рилецо и в каква форма се изразява.

Преди да се стигне да саморазправата пред съблекалните, главният рефер на срещата Благой Манов бе изпратен с бутане и шамари към съдийската стая. Същото се случи и на почивката, когато треньора на домакините удари главния рефер и бе отстранен от срещата.

Срещата започна с лек превес на домакините от Сливница, които владееха по-често топката и опитваха да атакуват, но непрестанните центрирания към наказателното поле на Рилски спортист не даваха резултат. Защитният вал на самоковци се справяше с лекота с набезите на „Героя“ и така двата тима се оттеглиха на почивката при нулев резултат.

Втората част започна вихрено за Сливнишки герой и още в 50-та минута те откриха резултата след атака по десния фланг. Топката бе изсипана пред вратаря Райчев, който в първия момент хвана топката, но я изпусна и останал непокрит футболист на „Героя“ вкара безпроблемно за 1:0 .

Десет минути по-късно, след разбъркване в наказателното поле на домакините, таранът Петко Петков се пребори за топката и възстанови равенството във срещата – 1:1

До края на мача, Рилски спортист стоеше много комфортно и дебнеше на контраатака, като не допусна сериозни опасности пред Марио Райчев.

B 80-та минута, „Рилски“ организира страхотна контраатака, топката бе подадена към Петко Петков, който надбяга последният останал в защитата на Сливнишки герой, финтира стража на домакините и покачи на 2:1 .

Явно уплашен от враждебното отношение на домакините, реферът Манов даде почти десет минути продължение на срещата, като домакините всячески се опитваха да изравнят, с непрестанни центрирания пред вратата на самоковци. До гол не се стигна и „Рилецо“ си тръгна с победата от Сливница и……още нещо.

В следващия 10 кръг, Рилски спортист приема на своя стадион Банско, 8 октомври, от 16 часа.
След изиграването на тази среща, самоковци се изкачиха на 8-то място, с голов актив 13-13 и 13 точки.