Ботев измъкна инфарктна победа в продължението срещу Бистришките тигри

7 Dni Plovdiv30.09.20171min940
Витоша Бистрица Ботев Пловдив (28)

Ботев постигна  втора поредна победа в първенството, след като надигра инфарктно с 4:2 при гостуването си на Витоша Бистрица. Канарчетата изтръгнаха трите точки в добавеното време, когато резервите Стивън Петков и Лазар Марин донеса успеха. Дотогава резултатът бе 2:2.

В последния момент се наложи да бъде извършена промяна в стартория състав на Ботев, след като Юсеин получи травма по време на загрявката. Вместо него като титуляр излезе Афонсо. Двубоят започна перфектно за канарчетата, които поведоха с гол от съблекалнята. Още преди да е изтекла 2-ата мин. Виана откри резултата след отлично центриране на Минев отляво – 0:1. Радостта на гостите обаче изтрая много кратко. В 6-ата мин. Витоша се върна в мача след изключително спорен гол. Домакините изравниха от дузпа, но преди отсъждането й Румен Гьонов си пое топката с ръце, след което бе фаулиран в пеналта от Терзиев.  Реферът не видя нарушението на правилата от страна на играча на тима от Бистрица и Данил Пеев стреля безпощадно от бялата точка – 1:1. Двубоят продължи двуостро. Канарчетата демонстрираха по-висока класа, а бистришките тигри залагаха на ентусиазма. До почивката  с пропуски се отчетоха Петров за домакините и Афонсо, Бризола, Минев и Неделев за жълто-черните.

Второто полувреме започна като първото. Виана заби втория си гол в мача и отново изведе канарчетата напред в 52-ата мин. Бразилецът матира вратаря Василев с диагонален шут за 1:2. Домакините не се прекършиха и продължиха да търсят своето. Усилията им се увенчаха с успех в 66-ата мин., когато Цанков вкара за 2:2. И двата тима продължиха да търсят победата. Резервата Стивън Петков една не изведе отново Ботев напред само секунди след влизането си в игра. В 88-ата мин. с котешки рефлекс вратарят Василев извади удар на Балтанов.  Жълто-черните все стигнаха до драматичен успех в  добавеното време. Във втората минута от него се разписа резервата Стивън Петков, а с в заключителните секунди и влезлият токущо Лазар Марин оформи крайното 2:4.