Чудо! Евроколеж не остана капо

7 Dni Plovdiv22.09.20171min400
Евроколеж - Гигант Съединение

Отборът на Евроколеж, след пет кръга без успех, днес взе три точки в мач от 8 кръг на Трета югоизточна лига. Колежани се наложиха над Гигант с 3:1 след два гола на Николай Николов и един на Серафим Михайлов. За гостите точен беше Ерхан Търхан. В първите минути двата тима поглеждаха плахо към двете врати. В 20 минута Атанас Савов удари гредата след рикошет. Малко след това пловдивчани нанесоха своя удар на Гигант с два бързи гола дело на Николай Николов. Първо в 23 минута Георги Куртев изведе Николов сам срещу вратаря на гостите Шулков. Халфът би покрай него в левия ъгъл за 1:0.  Четири минути след това Николай Николов прониза за втори път мрежата на гостите след пас на Кирил Нушев – 2:0. Защитникът проби от дясно и навлезе в наказателното поле. След това намери Николов сам пред вратаря, който отклони топката в мрежата. В началото на втората част Гигант намали чрез Еран Търхан, който с удар от далеч направи безпомощен Апостол Стоянов – 2:1. Влезлият на смяна Серафим Михайлов в 63 минута вкара нов гол за колежани. Нападателят беше изведен сам срещу вратаря на гостите и вкара за 3:1. Към края на срещата Ахмед Ахмед изгони по един играч от двата тима, като за колежани напусна Михайлов. С тази победа пловдивчани имат 10 точки и са 12-ти в класирането. Сега на колежани им предстоят две поредни гостувания на Димитровград и Верея. А следващото домакинство е на лидера Арда на 14 октомври.