Ботев продължава похода си към нова Купа след поредна обръщалка! Канарчетата проспаха първото полувреме в Горна Оряховица! Балтанов герой за пловдивчани, капитанът преобрази отбора

7 Dni Plovdiv21.09.20171min1420
Радост на футболистите на Ботев

Ботев започна защитата на трофея си от турнира за Купата на България по най-добрия начин. Възпитаниците на Николай Киров – Белия се класираха за 1/8-финалите в надпреварата след като обърна с 3:1 като гост  втородивизионния Локомотив (Горна Оряховица). Успехът обаче не дойде никак лесно, тъй като канарчетата проспаха първото полувреме, през което изоставаха с 0:1. Все пак те се събудиха след почивката и обърнаха нещата до 3:1 в тяхна полза. Така пловдивчани регистрираха трети пореден официален мач, в който се стигна до обръщане на резултата. В предишните два случая първо Ботев успя да надвие Левски на базата в Коматево, но след това загуби от Лудогорец в Разград.

Канарчетата взеха своето в рамките на 15 минути през второто полувреме, когато се разписаха Лъчезар Балтанов на два пъти и Алваро Юлиано, който вкара своя дебютен гол за отбора. Капитанът влезе на терена след почивката и се превърна в героя на мача, той асистира и за този на бразилеца. В последните 3 срещи той наниза общо 4 гола. За тима от Горна резултата откри бившият нападател на пловдивчани Деян Христов. Новата перла на Ботев Густаво Афонсо направи официален дебют.

Срещата започна кошмарно за канарчетата. Още във 2-ата мин. топката влетя в мрежата на Даниел Кайзер. Антоний Балъков стреля, кълбото се отби в лявата странична греда, а Христов с добавка я прати зад голлинията за 1:0. В 20-ата мин. Юлиано фаул нямаше късмета да изравни, след като тупалката му от 25 м от фаул разтресе напречната греда. С това се изчерпаха и инетресните моменти пред двете врати преди почивката.

Веднага след нея на терена се появи капитанът на Ботев Лъчо Балтанов, който поведе своите към големия обрат. Халфът изравни в 57-ата мин., след като кълбото стигна до него в пеналта и матира вратаря Ивайло Крушарски. Само 180 секунди по-късно Балтанов направи обрата пълен, вкарвайки с глава за 1:2 след центриране на Минев. В 71-ата мин. Алваро Юлиано с мощен шут реализира за крайното 1:3. Асистира му героят на мача Лъчо Балтанов. Така Ботев стартира с обрат защитата на трофея си от турнира за Купата на България.