Локо преплува Марица, чака следващото препятствие за Купата

7 Dni Plovdiv21.09.20171min910
Радост на Бакалов след гол

Локомотив се класира на 1/8-финалите в турнира за Купата на България, след като отстрани Марица, побеждавайки родния клуб на Христо Стоичков с 3:1.  Пловдивското дерби в надпреварата се проведе на „Лаута“, като смърфовете само се водеха символични гости. Попаденията за черно-белите забиха Дино Мартинович, Симеон Райков и Димо Бакалов, а за жълто-сините се разписа преминалият през школата на Ботев Венцислав Гюзелев. Собственикът на Локомотив Христо Крушарски изгледа двубоя в компанията на легендата на клуба Георги Василев –Гочо.  И двата отбора не заложиха на всичките си основни футболисти, но се получи здрав мач, в който кършиякалии показаха зъби и затрудниха елитния си съперник. В тима на Марица личаха имената на куп юноши и бивши футболисти на Ботев.

Пловдивските съперници играха пред много малко публика. В 4-ата мин. голмайсторът на Марица Венци Гюзелев пробва да изненада Диао, но французинът улови. Следващите минути се развиха равностойно. Все пак черно-белите имаха леко териториално превъзходство. Общо взето на терена царуваше скуката през първото полувреме.

Всички попадения паднаха след почивката. Още в 47-ата мин. Дино Мартинович откри резултата, който матира Илия Николов за 0:1. Симеон Райков удволи в 59-ата мин. след страхотно изпълнение от фаул – 0:2. Марица се върна в мача в 62-ата мин. чрез Венци Гюзелев. Само 120 секунди по-късно Димо Бакалов фиксира крайното 1:3 за Локо. След тези бурни по-малко от 20 минути, през които паднаха четири гола, нещата на терена се поуспокоиха и до края почти липсваха интересните моменти пред двете врати.