Ботев допусна обрат в Разград! Детински гаф и украинец лишиха канарчетата поне от точка

7 Dni Plovdiv18.09.20171min940
Лудогорец Ботев Пловдив (6)

Ботев допусна обрат с 1:2 при визитата си на Лудогорец. Канарчетата поведоха с 1:0 в Разград, но загубиха с 2:1. Така пловдивчани регистрираха първата си загуба като гост през сезона и не успяха да поставят тоталния хегемон у нас отново на колене. А бяха близо до дебютния си успех срещу орлите в Делиормана. Лъчо Балтанов от дузпа изведе жълто-черните напред с гол от съблекалнята. След почивката обаче Марселиньо и Игор Пластун направиха пълния обрат за шампионите. Секунди преди края украинският защитник лиши канарчетата от точка, изчиствайки топката пред голлинията.

Мачът започна перфектно за Ботев. Канарчетата откриха резултата още 5-ата мин. чрез капитана си Лъчезар Балтанов. Халфът реализира от дузпа, отсъдена за нарушение на Георги Терзиев срещу Фелипе Бризола. Възпитаниците на Димитър Димитров – Херо постепенно наложиха волята си и започнаха да доминират на терена. В следващите минути пропуски направи Лукоки и Кешеру. Малко преди почивката Чворович отрази нов шут на румънския нападател, който се озова в близост до вратата.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК

В началото на второто полувреме неизбежното се случи, но канарчетата сами направиха подарък на съперника. Радослав Терзиев допусна груба грешка и предостави топката в краката на Марселиньо, който не сгреши – 1:1. Само 120 секунди по-късно кълбото се удари в ръката на Меледже в пеналта, но реферът Николай Йорданов не видя дузпа за Лудогорец.  Двубоят продължи двуостро, като домакините бяха по настъпателни, но не стигаха до чисти голови положения.  Жълто-черните удържаха натиска до 80-ата мин., когато капитулираха. Игор Пластун с глава след корнер матира Чворович за 2:1 и направи пълен обрат за шампионите. В 4-ата мин. на добавеното време украинският герой на шампионите предотврати изравняване, избивайки пред голлинията.