Локо се би сам на „Лаута“! Агитката на смърфовете цели вратаря на Славия с метален прът и подръчни материали

7 Dni Plovdiv17.09.20171min700
Локо Пд-Славиа003

Локомотив претърпя нов крах, този път на „Лаута“. Възпитаниците на Войн Войнов загубиха с 1:2 от Славия. Домакините владееха инициативата на терена, но атакаките им бяха стихийни. Успехът за гостите донесоха Галин Иванов , който се възползва от детинска грешка на капитана на черно-белите Ванчо Траянов, а след това Пламен Николов пък направи дузпа, реализирана от Ивайло Димитров. Парвизджон Умарбаев върна надеждите на смърфовете с попадение между тези за столичани. Двубоят бе белязан и от изключително грозни сцени. В продължение на няколко минути агитката на смърфовете обстрелва с всевъзможни предмети вратаря на Славия Антониос Стериакис. Официални дебюти за пловдивчани направиха новите попълнения Мохамед Муса и Халед Аяри.  Славистите са възползваха по най-добрия начин от гафовете на домакините, които регистрираха първа загуба на „Лаута“ през сезона и втора поредна в шампионата.

Треньорът на Локомотив Войн Войнов заложи в стартовия състав на последните 2 нови попълнения Мохамед Муса и Халед Аяри. Специалистът направи и още няколко промени сред 11-те, които играха в злополучния мач с Пирин. Черно-белите наложиха натиск още след първия съдийски сигнал на Ивайло Стоянов – Сватбата. В 3-ата мин. Серджо излезе сам срещу вратаря на гостите Антониос Стериакис, но не успя да го преодолее. Последваха пропуски на Николов и Райков. Последният имаше претенции за дузпа в 30-ата мин., но вместо това получи жълт картон за симулация.  Двата отбора така и не успяха да открият резултата до почивката.

Това се случи малко след подновяването на играта. Капитанът на смърфовете Ванчо Траянов направи фрапантна грешка, подарявайки топката на Галин Иванов, който изведен в пеналта, не сгреши – 0:1. Само 120 секунди по-късно авторът на попадението не съумя да удвои преднината на своите от изгодна позиция.  Стихийният натиск на Локо все пак донесе желания ефект в 56-ата мин., когато Умарбаев изравни за 1:1. Таджикският Меси се разписа от близо след центриране отдясно на Крумов и отклоняване с глава от Райков. В  69-ата мин. се стигна до грозни сцени. От временната трибуна Бесика полетя бутилка към вратаря на столичани Антониос Стериакис, но за късмет тя не го уцели. Само 3-4 мин. по-късно ултрасите на Локо продължиха да обстрелват стража на гостите с всевъзможни предмети, след които метален прът, хвърлен като копие и т.н. Сватбата прекрати мача за няколко минути, а лично собственикът на черно-белите Христо Крушарски влезе в трибуната, за да успокоява страстите. Вместо Локо да осъществи пълен обрат, се стигна до успех за Славия, дошъл след гол от дузпа. Това се случи в 80-ата мин., когато Николов повали Калоян Кръстев в пеналта. Ивайло Димитров матира Пиргов от бялата точка за 1:2. До края смърфовете нямаха сили да стигнат поне до ремито.