Историческо! България спечели бронз от Световното в Словения! Пловдивчанка изведе лъвиците до медалите в малкия финал

7 Dni Plovdiv17.09.20171min4740
Волейбол - националки до 23 години след спечеления исторически бронз от Световното в Словения

Родината ни отново се прослави по света! Волейболистките от националния отбор на България за жени до 23 години спечелиха исторически бронзов медал на Световното първенство в Словения. Момичетата, водени от треньорката Антонина Зетова, надиграха силния тим на Доминиканска република с 4:2 (12:15, 15:8, 15:11, 16:18, 15:11, 15:9) в малкия финал на Мондиала, игран тази вечер в Любляна.
Това е исторически бронз за България в тази възраст, след като завърши на 7-о място на първенството през 2015 година.
Най-полезни за българския тим станаха Силвана Чаушева с 16 точки (3 блока и 45% ефективност в атака) и капитанката Гергана Димитрова 15 точки (44% ефективност в атака) за победата. Чаушева е бивша състезателка на гордостта на Пловдив – Марица. През това лято тя премина в италианския гранд Унет Ямамай. В стартовия ни състав започнаха и две настоящи звезди на Марица – Мария Данчева и Жана Тодорова. Още две пловдивски волейболистки дадоха своя дял за успеха на България на форума в Словения – Мирела Шахпазова и Вангелия Рачковска. За доминиканките Гайла Лопес реализира 18 точки.
БЪЛГАРИЯ: Полина Нейкова 2, Силвана Чаушева 16, Гергана Димитрова 15, Мирослава Паскова 13, Ивета Станчулова 9, Мария Данчева 6 – Жана Тодорова-либеро (Мирела Шахпазова 4, Ралина Дошкова)
Старши-треньор: Антонина Зетова.