Вързал тенекия на Локо дебютира за 14-кратен шампион на Полша

7 Dni Plovdiv09.09.20171min630
Николай Банков - Рух Хожув

Вързалият тенекия на Локомотив Николай Банков направи своя официален дебют в полското първенство. 26-годишният вратар, който дори достигна и до националния отбор на Българи, изигра първия си за 14-кратния шампион на Полша Рух (Хожув). 7DniPlovdiv.bg припомня, че през това лято Банков в последния момент се отказа на премине в пловдивския Локомотив. Той размотаваше пловдивчани в продължение на няколко седмици. Когато вече нещата бяха договорени и смърфовете го чакаха да се присъедини към тях, Николай духна в Полша, където подписа с настоящия си тим.
Юношата на Добруджа записа пълни 90 минути при загубата с 0:1 като гост на Олимпия Грудзендз в среща от осмия кръг на полската Дивизия 1.Единственото попадение в мача реализира Михалик, който се разписа в 56-ата минута от дузпа. Това е шестият 11-метров наказателен удар, отсъден срещу Рух от началото на сезона. Поражението остави славния някога клуб на последното място в подреждането с минус 2 точки на сметката си.
Заради сериозни финансови проблеми тимът започна новата кампания с минус 5 точки, както и със забрана да картотекира нови футболисти в първите няколко кръга. Точно поради тази причина Банков едва снощи за първи път застана под рамката в официален мач.