Драма с щастлив край!Момчетата от пловдивския Бевърли Хилс изхвърлиха милионерите от Кърджали от турнира за Купата

7 Dni Plovdiv06.09.20171min560
Арда Кърджали - Сокол Марково за Купата на България

С променен състав „Арда“ не успя да отбележи гол в редовните 90 минути срещу „Сокол“ (Марково), после се провали в изпълнението на дузпи и отпадна от турнира за Купата на България в най-ранната фаза.
Кърджалийци изпуснаха две чисти положения – в 33-ата и 37-мата минути, а случващото се през втората част изнерви зрителите на стадиона – твърде много брак в действията на играчите и груба игра на пловдивчани, предаде репортер на 24rodopi.com от стадиона в Димитровград.
При изпълнението на дузпите, първи зад бялата точка застана играч на „Сокол“, но нашият вратар спаси. За съжаление и Димитър Алексиев би в аут – 0:0.
Втората дузпа бе вкарана от пловдивчани – 1:0 за „Сокол“. №17 от нашите би в ръцете на вратаря.
И третият дузпаджия на „Сокол“ се разписа – 2:0. Едва при третия опит и нашите бележат – 2:1.
Четвърта дузпа за „Сокол“ и… трети гол – 3:1. №7 Вълчан Чанев зад топката за „Арда“ и 3:2.
Вратарят на „Сокол“ също вкара и краен резултат – 4:2
Както вече писахме, сръбският нападател Милош Баич и „златната“ резерва Беркай Халил са титуляри за „Арда“ в междуобластната квалификация за Купата на България срещу „Сокол“ (Марково).
„Арда“ и най-добрият пловдивски тим в Трета лига играха на неутрален терен, за да излъчат победителя, който ще играе със „Загорец“ Нова Загора, която среща пък ще определи представителя на Югоизтока в турнира за Купата на България.
Старши треньорът Елин Топузаков остави на резервната скамейка Влади Мисяк, Димитър Алексиев, Веселин Ганев. Някои от титулярите не са в групата за мача.
Много кърджалийци са пропътували разстоянието от Кърджали до Димитровград, за да
подкрепят любимците си в този важен мач.