Марица падна от кандидат-шампиона ЦСКА, бивш армеец се разписа за пловдивчани

7 Dni Plovdiv02.09.20171min760
ЦСКА - Марица - контрола

Марица загуби с 1:3 от кандидат-шампиона ЦСКА в контрола, проведена на базата на столичани в Панчарево. Възпитаниците на Стамен Белчев доминираха на терена, въпреки че от редиците на червените отстъстваха куп от звездите им, които са ангажирани с националните отбори. Пловдивчани опитаха да се държат достойно на терена. Две от попаденията за успеха на ЦСКА заши Милчо Ангелов, а едно добави Кевин Кукемба. За жълто-сините се разписа бившият футболист на червените Борислав Караматев. Неофициален дебют в срещата записаха двете нови попълнения на столичани Александър Барт и Раул Лое.

След няколко пропуска в началните минути, ЦСКА закономерно откри резултата. Милчо Ангелов с техничен удар матира Илия Николов за 1:0. До почивката продължиха да се редуват пропуск след пропуск пред вратата на жълто-сините.

Пловдивчани играха по-добре в началните минути на втората част. В 56-ата мин. те стигнаха до равенство. Борислав Караматев направи 1:1, след като се възползва от грешка на червените. Само четири минути по-късно обаче ЦСКА възстанови преднината си. Кевин Кубемба остана сам срещу стража на гостите и от малък ъгъл направи 2:1. В 71-ата мин. Милчо Ангелов вкара втория си гол в спаринга, с което фиксира и крайното 3:1. Той се разписа с глава след изпълнение на корнер.