Инфарктна драма на „Лаута“! Смърфовете посякоха драконите в последната секунда

7 Dni Plovdiv25.08.20171min1090
Локо Пд Дънав Русе23

Локомотив постигна инфарктна победа над  Дунав с 2:1 на Лаута“. Смърфовете стигнаха до успеха в последните секунди на добавените 3 минути. В герой се превърна резервата Симеон Райков,който се възползва от фрапантна грешка на Марем и вратаря Антонов. Преди това резултата за смърфовете откри Димо Бакалов, а Юлиян Ненов изравни. След този успех черно-белите изскочиха на 4-о място във временното класиране с актив от 11 точки.

Треньорът на Локомотив Войн Войнов остави на резервната скамейка досегашния титулярен вратар Илко Пиргов, за което 7DniPlovdiv.bg първи информира. Вместо него под рамката застана дебютиращият Мори Диао. Възпитаниците на Войн Войнов започнаха надъхано срещата. Още в 5-ата мин. Страхотна тупалка на Мартинович мина на сантиметри от целта. Не след дълго ентусиазмът в действията им даде резултат. Димо Бакалов заби уникален гол в 10-ата мин. Крилото на домакините прати топката в сглобката на вратата с мощен шут, след като словенецът я отклони към него – 1:0. Не минаха и две минути, а смърфовете се разминаха на косъм с нов гол мрежата на драконите, но Мартинович нацели дясната греда. В 32-ата мин. Реферът отмени попадение за гостите заради засада на Васил Шопов.

След почивката Марчев пропиля шанс да удвои преднината на своите, след като не успя да преодолее стража на русенци. Поокопитилите се гости стигнаха до равенството в 69-ата мин. Юлиян Ненов мушна топката в мрежата на Диао след центриране отляво, при което се озова сам срещу французина – 1:1. Домакините реагираха като ужилени, но мерникът на Мартинович отново изневери, този път след удар с глава. До края и двата тима не съумяваха да стигнат до нов гол. Все пак късметът се усмихна на смърфовете, които стигнаха до успеха с гол в добавеното време. Реализира го резервата Симеон Райков в заключителните секунди на продължението, след като се възползва от уникална грешка на защитата и на вратаря на гостите. Първо сгафи Тейнур Марем, а след това и стражът Станислав Антонов, което позволи на крилото да пловдивчани да прати кълбото в опразнената мрежа – 2:1.