Ботев не се дава навън! Канарчетата и болярите извъртяха боево реми, съдията не видя дузпа за пловдивчани

7 Dni Plovdiv25.08.20171min620
_49T0621

Ботев и Етър изиграха здрав мач, но не успяха да се победят. Двубоят на стадион „Ивайло“ във Велико Търново завърши 1:1. Канарчетата поведоха чрез Фернандо Виана, а виолетовите стигнаха до равенството след попадение на Бадара. И двата тима пропиляха още изгодни положения за гол. В средата на второто полувреме жълто-черните имаха сериозни претенции за дузпа, но съдията Николай Йорданов не маркира такава. Така Ботев продължава да се представя по-успешно навън, след като не познава вкуса на поражението при трите си визити от началото на сезона.

Гостите от Пловдив започнаха по-добре двубоя на стадион „Ивайло“. Канарчетата откриха резултата още 9-ата мин. Преднина им осигури Фернандо Виана. Лъчо Балтанов изведе отлично бразилеца, чийто удар Христо Иванов първоначално отрази, но нямаше шансове при добавката – 0:1. Последва натиск на домакините. В 31-ата мин. Жълто-черните допуснаха грешка в защита, оставяйки непокрит Бадара, който след центриране на Сашо Александров отдясно с глава матира Даниел Кайзер – 1:1.

Виолетовите излязоха по-надъхани след почивката, но на два пъти с пропуски се отлични бившият футболист на Ботев Иван Стоянов.  В 67-ата мин. Канарчетата имаха сериозни претенции за дузпа заради нарушение на Димо Атанасов срещу Виана, но реферът Николай Йорданов остана безмълвен.  Двубоят продължи двуостро, атаките се редуваха и към двете врати.  В 82-ата мин. Тодор Неделев пробва да вкара от специалитета си – удар от фаул, но шутът му отиде право в ръцете на стража Христо Иванов.  Малко преди края пък канарчетата имаха късмет, след като топката се отби в напречната греда след удар от фаул на Стоянов и последващ рикошет в стената и намеса на Кайзер.