25 септември 2017 г. ПЛОВДИВ22°CНОВИНИТЕ ДНЕС

Велик Гришо! Димитров премина и през американски гигант след епичен мач, България предвкусва титла за своето момче

7 Dni Plovdiv19.08.20171min19490
Гришо радост 2

Григор Димитров донесе нова радост на България и тази вечер, а цялата нация вече е във възторг. Най-добрият ни тенисист вече предвкусва първата си титла от веригата Мастърс, след като се класира на финала на турнира в Синсинати. На полуфинала на надпреварата нашето момче победи гиганта Джон Иснър в много оспорван мач, продължил над два часа. Гришо се наложи със 7:6 (4), 7:6 (10) над 208-сантиметровия американец.
Иснър, който е под №19 в световната ранглиста, тормозеше непрекъснато българина с бомбените си сервиси, които са запазената му марка. Гришо и съперникът му играеха гейм за гейм от самото начало до края. Нашето момче спечели и двата сета след тайбрек. Във втория случай американецът се бореше за оставане в мача, но Димитров победи с 12:10.
Преди този мач помежду им, те се бяха срещали само още веднъж на ниво ATP, като гигантът надделя в Маями през 2015 год. Сега Гришо изравни баланса помежду им.
Триумфът над Иснър класира Димитров на първия му финал на турнир от категория ATP 1000. Негов съперник в спора за трофея ще е победителят от двубоя между Ник Кириос и Давид Ферер.