Ботев пак остана капо на Коматево, Гонзо надхитри Белия

7 Dni Plovdiv18.08.20171min760
b;tev Pd-Ch more12

Ботев остана без спечелени точки вкъщи в родния шампионат и след двубоя с Черно море. Канарчетата записаха трета поредна загуба насред Коматево. Лидерът във временното класиране спечели с 2:1. Попаденията за варненци забиха Кузма и бившето канарче Орлин Старокин. За пловдивчани се разписа дебютантът Стивън Петков. Жълто-черните доминираха на терена, но възпитаниците на Георги Иванов-Гонзо ги хванаха два пъти на контри и ги наказаха.
Домакините започнаха мача по-настървено. Последователно пропуски до преполовяването на първата част направиха Крум Стоянов, Бризола и Виана. Още при дебютния си шанс за гол гостите едва не поведоха. Георги Илиев изведе Кузма сам срещу Чворович, но шутът му тресна гредата. Само 60 секунди по-късно обаче нямаше прошка при поредната контраатака на моряците. Този път Кузма не сгреши при добавката и на празна врата направи 0:1. Варненци продължиха да дебнат съперника и хванаха жълто-черните в крачка още веднъж в 35-ата мин. Матираха ги двама бивши техни футболисти. Мариян Огнянов центрира отляво към Орлин Старокин, който не сгреши за 0:2.
След почивката в игра за Ботев се появиха новите попълнения Дуде Ндонгала и Стивън Петков, които направиха своите официални дебюти. Последва нов пропуск на Неделев. Канарчетата се върнаха в мача в 69-ата мин. Своя дебютен гол за пловдивчани заби Стивън Петков. Той вкара марково попадение с глава след центриране на Стоянов. Ботев продължи да натиска, но безуспешно. Малко преди края мерникът за пореден път изневери на Неделев след тупалка от средна дистанция.