Локо влетя в Топ 4 след бой по тигрите на Бойко

7 Dni Plovdiv14.08.20171min470
Loko Pd-Vitosha13

Локомотив влетя в Топ 4 след победа с 3:1 над Витоша (Бистрица) на Лаута. Черно-белите се извиниха пред феновете си за краха при визитата на ЦСКА в миналия кръг. Попаденията за успеха забиха Мартинович, Умарбаев и Кики, а почетният гол за Бистришките тигри заши Христов. Смърфовете се наредиха на 4-ата позиция във временното класиране с актив от 8 точки. Официален повторен дебют за пловдивчани направи Симеон Райков.
Двубоят започна перфектно за Локо. Смърфовете поведоха с гол от съблекалнята. Вкара го Дино Мартинович в 4-ата мин. след асистенция на Димо Бакалов. Радостта на домакините обаче трая само 5 минути. Стефан Христов прати топката в мрежата за 1:1, възползвайки се от грешка в защитата на пловдивчани. Домакините постепенно усилиха натиска. Димо Бакалов се озова сам срещу вратаря Иванов в 25-ата мин., но не успя да вкара. Все пак неизбежното се случи в 37-ата мин., когато Умарбаев матира Иванов с прецизен прехвърлящ удар за 2:1.
Локо продължи да диктува събитията на терена и след почивката. В 66-ата мин. в игра се появи Симеон Райков, който направи повторен официален дебют за черно-белите. Само 60 секунди по-късно Дани Кики се възползва от гаф в защитата на Бистришките тигри и добута топката зад голлинията за 3:1. Десетина минути по-късно шут на халфа със сирийски корени профуча покрай гредата. В добавеното време Китан Василев не успя да вкара на празна врата и да направи загубата на своите по-минимална.