Евроколеж разби Тунджа на старта, нов дебютира с гол

7 Dni Plovdiv13.08.20171min360
Евроколеж - мач

Отборът на Евроколеж стартира с успех в първия кръг на Югоизточна трета лига. Пловдивчани, които са водени от треньорския тандем Тодор Тимонов и Йордан Хърков, надиграха категорично Тунджа Ягода с 4:2, въпреки, че трябваше да обръщат резултата от 1:2. Колежани можеха да разгромят домакините през втората част, като пропуснаха близо десет чисти голови положения. С два гола за пловдивчани се отличи юношата Йордан Мегенов. По един добавиха Серафим Михайлов и Димитър Янчев, който дебютира за Евроколеж.

Срещата започна лошо за колежани, които изостанаха в резултата още в 2 минута. Домакините изпълниха корнер в дясно от вратаря Георги Петров. Халфът на колежани Николай Николов с глава отклони топката в собствената аи мрежа за 1:0. Десет минути трябваха на играчите на Евроколеж да изравнят. В 12 минута след комбинация между Пейо Батинов и Георги Куртев, капитанът на Евроколеж изведе Серафим Михайлов в наказателното поле. Нападателят финтира двама и подаде към точката за дузпа,  където  Йордан Мегенов провря топката между няколко души и вратаря Стоянов за 1:1. В следващата атака домакините отново поведоха в резултата след изпълнение на дузпа. Малко след това съдията Валентин Желязков подмина дузпа за пловдивчани, В 26 минута Георги Куртев беше изведен зад защитата на домакините, но вратарят на Тунджа Стоянов плонжира и хвана за крака нападателя. Главният рефер Желязков остана безмълвен.

Пет минути преди края на първата част Куртев  изпълни заучен фаул. Той центрира топката в дясно от вратата към Йордан Хърков, който прати топката към дузпата, където Мегенов за втори път опъна мрежата за 2:2. Малко след това колежани стигнаха до пълен обрат. В последната минута на първата част Куртев намери Михайлов в наказателното поле и нападателят прати топката в мрежата за 2:3.

През втората част колежани превърнаха вратаря на Тунджа Стоян Стоянов в герой. Стражът на домакините извади няколко сто процентови положения на пловдивчани, а на други само късметът му помогна, че топката мине покрай гредите. Пропуски пред вратата на Тунджа направиха Георги Куртев, Серафим Михайлов, Васил Гуджев, Йордан Мегенов и Димитър Янчев. Едва в 89 минута Димитър Янчев беше изведен от Георги Куртев сам срещу Стоянов. Нападателят прехвърли вратаря за 2:4. Следващият кръг колежани приемат Леваки Карлово.

Евроколеж: Георги Петров, Атанас Савов, Иван Атанасов, Йордан Хърков, Кирил Нушев, Николай Николов, Пейо Батинов, Васил Гуджев, Йордан Мегенов, Серафим Михайлов, Георги Куртев / Димитър Янчев, Иван Джоголов, Николай Бончев/